Szkolenie podzielone jest na dwie części : teoretyczną i praktyczną.

 Teoria:

Wykłady trwają 30 godzin lekcyjnych i są podzielone:

 

-kurs przyspieszony- teoria w 5 dni ( wykłady odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych)

 

W szkoleniu teoretycznym wykorzystywana jest bogata baza środków dydaktycznych: filmy video, plansze, slajdy oraz programy komputerowe. Oprogramowanie, które służy do sprawdzania wiedzy kursantów jest identyczne z tym, które używa Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Tak więc staramy się maksymalnie stworzyć identyczne warunki jak na egzaminie państwowym. Po skończonej teorii mogą Państwo nadal korzystać z komputerów i na bieżąco weryfikować swoją wiedzę przez cały okres praktyki a nawet po jej zakończeniu tuż przed egzaminem. Na pierwsze wykłady przyjeżdża lekarz, który wykonuje niezbędne do ubiegania się o prawo jazdy badania.

Praktyka:

Po zakończeniu wykładów rozpoczynają się zmagania z samochodem. Każdy uczestnik kursu ma dyspozycji 30 godzin (zegarowych) jazd. Ponadto wprowadziliśmy w nasz kurs ćwiczenia przy użyciu symulatora poślizgu, ponieważ uważamy, że powinno to stanowić istotny element szkolenia kierowców w trakcie podstawowego szkolenia  jak i  posiadających już prawo jazdy. Ćwiczenia na urządzeniu pozwalają uświadomić kierującym niebezpieczeństwa związane z niedostosowaniem prędkości do trudnych warunków na drodze( jezdnia pokryta lodem, śniegiem, itp.) Wprowadziliśmy też jazdy na placu w alkogoglach żeby uświadomić kierującym jaki wpływ alkoholu ma na prowadzenie pojazdów. Nie można określić czasu trwania części praktycznej, ponieważ wszystko zależy od dyspozycyjności uczestnika kursu i jego indywidualnych ustaleń z instruktorem. Cały proces szkolenia kończy się egzaminem, zarówno teoretycznym jak i praktycznym. Towarzyszy mu atmosfera zbliżona do tej panującej na egzaminie państwowym ( prowadzi go instruktor inny niż prowadzący) przez co można sprawdzić się jeszcze przed ostatecznym zaliczeniem u egzaminatora i poprawić ewentualne niedociągnięcia.

Jazdy odbywają się na TOYOTA YARIS, Yamaha YBR 125, Yamaha XJ6 (takie same pojazdy używane są przez bydgoski WORD)

Uwaga egzamin wewnętrzny praktyczny jest nagrywany tak samo jak na egzaminie państwowym!!!! Masz jeszcze możliwość zobaczenia jakie ewentualne błędy popełniasz!!!